• پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
  • Thursday 23 May 2019
مقالات
مشاوره پایان نامه
نمونه سوالات
اطلاعیه
شناسه خبر: ۲۹۷۳۲۷۰۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ ساعت: ۰۸:۱۵ گروه: مهمترین مطالب اقتصادی  

بانكها و فضاي كسب و كار

بانكها و فضاي كسب و كار


نقش بانكها در نامساعد كردن فضاي كسب و كار در ايران


گروه مطالعات محیط کسب وکار در مرکز پژوهشهاي مجلس شوراي اسلامی در ابتداي تشکیل در زمستان 1388، براساس تعریف ((محیط کسب وکار))، از حدود 80 تشکل اقتصادي سراسر کشور شامل اتاقهاي بازرگانی صنایع و معادن، انجمنهاي مدیران صنایع، شوراهاي اصناف، خانه هاي صنعت و معدن و کانونهاي عالی کارفرمایی، درخواست کرد تا ((مجموعه عواملی که بر عملکرد و اداره بنگاههاي  زیرمجموعه خود مؤثر؛ اما خارج از کنترل مدیران بنگاهها هستند))را معرفی کنند. طی سه مرحله نظرخواهی مکرر از جامعه آماري یاد شده، در طول بهمن ماه 1388 تا خردادماه 1389، مجموعاً 22 عامل یا مؤلفه محیط کسب وکار ایران شناسایی و بر آنها اجماع حاصل شد. شایان ذکر است که((کمبود نیروي انسانی ماهر و آموزش دیده)) به تازگی از دوره پاییز 1394 به مؤلفه هاي مورد بررسی اضافه شده  که در مجموع با این  مؤلفه، تعداد مؤلفه هاي مورد بررسی به 23 مؤلفه می رسد.


در آخرين گزارش منتشره در ارديبهشت 95 كه بیست ویکمین گزارش مستمر فصلی است که با ابزار پرسشنامه و براساس((ادراک سنجی)) تشکلهاي اقتصادي در سراسر کشور از وضعیت 23 مؤلفه محیط کسب وکار ایران در دوره سه ماهه پاییز 1394 تهیه شده است، نمره 04/6 از 10(نمره بدترین ارزیابی)بوده که اندکی نامناسبتر از ارزیابی تابستان1394 (با میانگین81/5 ) است.


در این مطالعه، به ترتیب سه مؤلفه ((مشکل دریافت تسهیلات از بانکها))، ((ضعف بازار سرمایه درتأمین مالی تولید و نرخ بالاي تأمین سرمایه از بازار غیررسمی)) و ((بی تعهدي شرکتها و مؤسسات دولتی به پرداخت به موقع بدهی خود به پیمانکاران)) نامناسبتر از بقیه مؤلفه ها ارزیابی شده و مؤلفه هاي((ضعف زیرساختهاي تأمین برق))، ((ضعف نظام توزیع و مشکلات رساندن محصول به دست مصرف کننده)) و ((ضعف زیرساختهاي حمل ونقل)) نسبت به سایر مؤلفه ها در پاییز 1391 مساعدتر محسوب شده اند.


 


 


 


 


 

  facebook
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر: